4 potraviny, které posílí imunitu vás i vašich dětí | Elasti-Q

4 potraviny, které posílí imunitu vás i vašich dětí


Facebook

V tomto období, které je náročné především pro naši psychiku, je velice důležité pečovat o svou imunitu. K tomu, abyste ji podpořili, stačí někdy jen málo. Zařadit do jídelníčku potraviny, jež imunitu vás a vašich dětí posílí. Tady jsou!

Velký vliv na imunitní systém má správné stravování. Základem všeho je pestrý jídelníček plný ovoce a zeleniny, čerstvého masa a obilovin. Existují však i potraviny, jež jsou na posílení imunity opravdoví experti. Zařaďte je do rodinného jídelníčku.

Červené papriky

Červené papriky jsou vydatným zdrojem vitaminu C, dokonce i lepší než samotné citrusy. Navíc se dají skvěle zařadit do běžného jídelníčku. Vychutnejte si je v salátu či jen tak samotné například s humusem.

Bílý jogurt

Správné fungování imunitního systému jde ruku v ruce se zažíváním. Střevní mikroflóru zlepšují probiotika, která zároveň vrací tělo zpět do rovnováhy po jeho oslabení. Probiotika najdete například v bílých jogurtech či jiných zakysaných mléčných výrobcích. A protože děti neochucené jogurty moc nemusí, přidejte jim do něj borůvky, jež jsou výborným zdrojem antioxidantů a vitaminu C.

Zázvor

Ne nadarmo se říká, že právě zázvor je zázrak přírody pro naše zdraví. Kořen zázvoru v sobě totiž ukrývá celou řadu vitaminu, esenciálních olejů a minerálních látek. Ty nejenže pomáhají posilovat imunitu, ale také přispívá k rychlejšímu zotavení v době nachlazení. Udělat si ze zázvoru můžete například čaj, limonádu nebo ho naložit do medu. Dejte si však pozor, aby denní dávka nepřesáhla 4 g.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je nejen výtečná v kuchyni, ale je také vhodná pro lidský organizmus. Obsahuje totiž řadu vitaminů, minerálů a stopových prvků. Nejcennější z ní jsou však látky zvané beta-glukany a selen, který mimo jiné podporuje obranyschopnost lidského organizmu. Je však jasné, že hlívu nebudete do svého jídelníčku zařazovat dennodenně, proto je vhodné vyzkoušet i doplňky stravy obsahující pomletou suchou tkáň z této houby. V lékárně naleznete i přípravky určené i speciálně pro děti, které mají příjemnou ovocnou chuť, kterou děti jistě ocení.

Související články Komentáře