5 rad, jak přežít mateřskou bez psychické újmy | Elasti-Q

5 rad, jak přežít mateřskou bez psychické újmy


Facebook

Není jednoduché být maminkou na plný úvazek. Život je najednou vzhůru nohama a nezbláznit se ze všech povinností, nemusí být tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Jak tedy elegantně zvládnout zcela novou situaci se dozvíte právě zde!

1.     Myslete na sebe

Ano, stala jste se mámou, ale to neznamená, že jsem přestala být také člověkem! Čas od času si udělejte radost, že si uděláte čas pouze pro sebe. Být sama sebou je to, co potřebujete jako sůl. Je jedno, co podniknete, kam a s kým půjdete, jen zapomeňte alespoň na chvíli, že jste matka na mateřské dovolené.

2.     Držte vazby

Stará přátelství či kamarádství je dobré si udržet po celý život. Přijít o skutečné přátele by byla nesmírná škoda. Pokud  vaši kamarádi děti nemají, je jasné, že se společná řeč nalézá obtížně, ale přesto se o to pokuste. Uvidíte, že toho jednou nebudete litovat!

3.     Zůstaňte v oboru

Teď jste sice máma na plný úvazek, ale dříve či později tohle období skončí a vy se budete chtít vrátit ke své profesi. Nezavírejte si proto zadní vrátka, udržujte si přehled, sledujte noviny, jednoho dne se vám to bude velice hodit.

4.     Pracujte na sobě!

Pracujte na své tělesné kondičce. Vaše dítě vás totiž bude potřebovat delší dobu, než si možná uvědomujete. Nevymlouvejte se proto na nedostatek času, pravidelná fyzická aktivita prospěje nejen vašemu tělu, ale i duchu.

5.     Zapojte své okolí

Rodina je základ státu, ale nikde není napsáno, jak široké pojetí je tím míněno. Pěstujte pravidelné kontakty raději i s širší rodinou. Veškerou péči nemusíte zastat zcela sama a s postupem času se vám hlídání bude hodit. Navíc, i ostatní členové rodiny si chtějí miminko užít, tak proč ji trošku té radosti nedopřát.


Související články Komentáře