Čemu se během těhotenství vyhnout? | Elasti-Q

Čemu se během těhotenství vyhnout?


Facebook

Z pohledu vývoje plodu je nejcitlivější první trimestr, kdy dochází zároveň k největšímu počtu samovolných potratů. Existuje celá řada věcí, kterým byste se po dobu těhotenství měli vyhnout a zajistit tak vašemu dítěti ty nejlepší možné předpoklady pro zdravý a pohodový vývoj.

Zcela pochopitelně je na místě absolutně vynechat kouření, pití alkoholu a drogy, uvědomte si, že tyto látky prochází přes placentu do organismu plodu. U matek, které v těhotenství pijí alkohol, může docházet ke krvácení, odtržení placenty, potratům a případně i k předčasným porodům. Všechny tyto scénáře mají pro plod fatální následky.

Určitě byste měli zvážit a přehodnotit svou životosprávu, zejména pak jídelníček. Zaručeně byste se měli vyhnout syrovému masu jako je tatarák, sushi, syrová vejce, zrající sýry s plísní, u kterých hrozí přenos nemocí jako je salmonela či listerie. Dobrý nápad je také vyhnout se potravinám, které jsou zdrojem rtuti jako například mečoun, žralok či markela.

Rozhodně doporučujeme konzultovat jakékoli užívání léků s vaším lékařem. Nejcitlivějším obdobím pro plod je období od třetího do desátého týdne vývoje.

Každá budoucí maminka by měla pečlivě dbát na hygienu, zejména pokud máte domácí mazlíčky. Pozor si dejte také při přípravě syrového masa, abyste řádně umyli prkénko, na kterém maso krájíte.

Věděli jste také například, že by si těhotné ženy neměly barvit vlasy?

Samozřejmě víme, že těhotenství neznamená nemoc, je však dobré o sebe mnohem více pečovat a znát nástrahy, které na maminky mohou číhat.

 

Související články Komentáře