Cesta k podpoře početí – hormonální jóga | Elasti-Q

Cesta k podpoře početí – hormonální jóga


Facebook

Cvičební technika, která dokáže upravit menstruační cyklus, zkvalitnit děložní sliznici i pozitivně ovlivnit psychiku, to je hormonální jóga. Co to je a proč dokáže zjednodušit vaši cestu k otěhotnění?

 

Hormonální jógová terapie neboli HJT je přírodní terapie, kterou vytvořila brazilská psycholožka a jogínka Dinah Rodrigues. Ta tuto speciální sestavu, jež celkově omlazuje a revitalizuje organizmus, vymýšlela ve spolupráci s psychology, fyzioterapeuty a významnými jógovými učiteli bezmála 20 let. Jak už název napovídá, jóga je určena především ženám mající problém s hormonální nerovnováhou, tedy například s nepravidelnou menstruací či ovulací, s nízkou hladinou ženských hormonů či se špatným prokrvením pánevní oblasti. A právě to mohou být důvody nemožnosti otěhotnět.

Hormonální jóga obsahuje sestavu cviků, které jsou snadné a zároveň promyšleně seřazené tak, aby byly co nejvíce účinné. Díky provázanosti dynamických cviků a mentálních technik se silným dechovým cvičením dochází k masáži a prokrvení vnitřních orgánů v oblasti břicha a pánve (tzn. vaječníků, dělohy a dalších ženských orgánů). Výsledkem cvičení je pak zvýšení estrogenu v ženském těle, stimulace ovulace, snížení únavy, harmonizace psychiky a celého energetického systému těla.

Zatímco klasické druhy jóg jsou určeny především zdravým jedincům, hormonální jóga je doporučována spíše těm, kteří se potýkají s nejrůznějšími problémy, do nichž patří například i nevysvětlitelná neplodnost. HJT nemusí však cvičit pouze ženy, ale mohou ji vyzkoušet i muži. Sestava cviků hormonální jógy totiž může zlepšit kvalitu spermatu a podpořit tvorbu testosteronu, což zkvalitňuje i celý intimní život muže a ženy.

Přestože je hormonální jóga velice jednoduchá a lze ji cvičit i z pohodlí domova, je důležité, aby se základní techniky prováděli precizně. Důkladným naučením základních cviků totiž docílíte toho pravého účinku. Chcete-li se jógu naučit cvičit správně, je dobré si pořídit knihu, DVD nebo navštívit přímo seminář s proškoleným cvičitelem.

 

 

 

Související články Komentáře