Dítě po 40 dnes již není tabu! | Elasti-Q

Dítě po 40 dnes již není tabu!


Facebook

V posledních pár letech rapidně roste počet žen, jež se rozhodly mít dítě po čtyřicítce. Jaké výhody přináší těhotenství v pokročilejším věku a jak si v něm zjednodušit cestu k početí?

 

Existuje ideální věk?

Lékaři to vidí jasně. Z biologického hlediska je podle nich ideální otěhotnět do 25 let. Do tohoto věku má žena nejkvalitnější vajíčka a pravděpodobnost početí a donošení zdravého plodu je tak nejvyšší. Obecně tak platí, že první dítě by mělo optimálně přijít někdy mezi dvacítkou a třicítkou. Za zlomový je považován 35. rok života. Ženu od 35 již lékaři chápou jako starší rodičku, přesto ji však vůbec nezatracují. Největší výhodou starších rodiček a matek je totiž jejich životní vyzrálost, kterou málokterá dvacetiletá dívka má. Ženy po 40 jsou již emočně vyrovnané, mají stabilní rodinné zázemí a umí si těhotenství užívat.

Omlaďte své tělo!

Ať už je vám 25 nebo 45, ze všeho nejdůležitější při touze po miminku je připravit své tělo. Stačí se o něj jen pořádně starat a dát mu tu nejlepší péči. Nejdůležitější ze všeho je nekouřit a nepít alkohol. Dále je potřeba vyléčit veškeré gynekologické problémy jako jsou záněty, myomy či cysty. Celkově byste měla dodržovat zdravý životní styl a dostat pod kontrolu krevní tlak a cholesterol. Nakonec byste měla být i v dobré fyzické kondici, díky níž podpoříte nejen početí, ale usnadníte si i samotné mateřství.

Správná strava a vhodné doplňky stravy

Zaměřit byste se měli i na vyváženou stravu plnou vitaminů, minerálů a látek, jež mohou početí podporovat. Pomoci by vám v tom mohli i doplňky stravy vyvinuté právě pro ženy plánující těhotenství. Správný přípravek by měl určitě obsahovat zinek, železo, vitaminy B6 a B12 a také kyselinu listovou.

 

 

Související články Komentáře