Jak poznáte, že porod je za dveřmi? | Elasti-Q

Jak poznáte, že porod je za dveřmi?


Facebook

Asi každá maminka se nemůže dočkat, až své miminko po devíti měsících uvidí na vlastní oči. Dost možná se k nedočkavosti připlete i pocit strachu z toho, aby začínající porod nepromeškala. Nebojte, fakt, že porod přichází s námi po přečtení několika řádků níže, určitě poznáte!

Syndrom hnízdění

Jedná se o reakci vyvolanou hormony v kombinaci s geneticky naprogramovaným chováním. Budete mít stále větší nutkání pohybovat se pouze doma, rekonstruovat, uklízet a vše svědomitě připravovat na příchod vašeho miminka.

Pokleslé bříško

S blížícím porodem se bude vaše bříško stále více posouvat níže k porodním cestám. Toto nastane nejčastěji dva týdny před porodem. S poklesem bříška očekávejte také nepříjemný fakt, že budete stále častěji odbíhat na WC.

Stále častější poslíčky

Poslíčky neboli přípravné vztahy se projevují tvrdnutím dělohy. Určitě je znáte už dobře, protože od začátku devátého měsíce jsou vašim věrným společníkem. Před porodem je můžete očekávat mnohem častěji a v mnohem větší intenzitě.

Odchod hlenové zátky

Jedná se o uzávěr od děložního čípku, který má během těhotenství za úkol chránit miminko před vstupem infekce. Krátce před porodem (nejčastěji týden před ním) dochází k jejímu uvolnění a svévolnému odchodu z vašeho těla

Tlak na konečník

Průjem přichází jako přirozená očista ke konci těhotenství. Za tuto nepříjemnost můžou hormony, které způsobují uvolnění děložního čípku. Pokud není průjem silný, nejedná se o nic mimořádného, ale v případě, že se přidají i bolesti břicha, zvažte raději návštěvu u svého lékaře.

Bolesti zad

Bolesti bederní páteře jsou jasným ukazatelem, že porod se blíží. Poševní stěna se oplošťuje a její klenba se rozvíjí. To vede k zatlačení děložního hrdla až ke křížové kosti. Při této bolesti je dobré nahřívat si bedra teplou vodou, nebo poprosit partnera, aby vám udělal masáž tenisovým míčkem.

Odtok plodové vody

Tak pokud jste si ještě doposud nebyla jistá, že je porod tady, nyní máte naprosto jasno. Membrány, které chrání dítě v děloze, se tlakem hlavičky protrhnou a tekutina vyteče přes děložní čípek pochvou ven. „Výhodou" celého tohoto procesu je, že jako jeden z mála, není tento akt bolestivý. Ve většině případů už miminko do 24 hodin přichází na svět

Související články Komentáře