Jak ušetřit na výbavičce? Zkuste to takhle! | Elasti-Q

Jak ušetřit na výbavičce? Zkuste to takhle!


Facebook

Stačí projít různé bazary (mimibazar.cz, detske.bazarky.cz, nasemimi.cz, sbazar.cz, mamyseznam.cz), aukce (aukro.cz, za1korunu.cz) či fóra pro maminky (maminkam.cz, emimino.cz, babinet.cz, maminkymaminkam.cz), kde můžete sehnat informace nebo rovnou zakoupit lehce použité, ale o to levnější věci. To, že koupíte nový, drahý přebalovací pult nebo kočárek nemusí nutně znamenat, že je v něčem lepší, než ty ostatní. Reklamy jdou tvrdě po nastávajících rodičích a snaží se jim tuto domnělou exkluzivitu vštípit za každou cenu. Záleží jen na vás, nakolik budete uvažovat prakticky, a samozřejmě, na kolik bude vaše peněženka schopná tuto krátkodobou investici rozdýchat.

Pokud se rozhodnete pořizovat levnější věci, třeba i použité či obnošené, nejprve se obraťte na své kamarádky či známé. Určitě budou mít nějaké věci po svých dětech, které už nejsou potřeba, a pokud vám je nepřenechají v zadarmo v rámci solidarity, určitě za ně nedáte tolik, jako za zbrusu nové zboží.

Bádají vaši přátelé či rodina nad tím, jak by vám mohli v této nové životní situaci pomoct? Domluvte se s nimi se všemi na společném dárku, který je pro vás finančně náročnější, třeba na kočárku nebo autosedačce. Určitě se jim uleví a navíc nebudou muset řešit výčitky, že by vám koupili něco, co neupotřebíte.

Jestliže ve vás hlodá i tak pochybnost, že byste nemuseli situaci ohledně výbavičky zvládnout, připravujte se na narození potomka už od začátku. Každý měsíc si odložte nějakou částku bokem. Nemusí to být tisícovky, pořiďte si větší pokladničku, do které se hůře dostává, a házejte do ní každou padesátikorunu, která se objeví ve vaší kabelce.

Související články Komentáře