Jak vybrat první židličku? | Elasti-Q

Jak vybrat první židličku?


Facebook

V obchodech vám nabídnou mraky židliček, které budou zaručeně „moderní“ a často také nesmírně předražené. Nyní vám poradíme, čeho se při vybírání držet, abyste nakonec nedopadly tak, že nebudete vědět, co čistit dřív – jestli dítko, nebo drahé a nepraktické potahy.

PRAKTIČNOST

Židle by měla být nejenom pěkná, ale především praktická. Měla by být udělána z pevných a lehce omyvatelných materiálů a udržovat stabilitu. Pamatujte, že i vaše maminky či babičky používaly jednoduchou dřevěnou židličku, která se dala nastavit do dvou poloh, a úplně to stačilo. Mnoho současných maminek si tuto židličku nemůže vynachválit, a to i přesto, že se na ní „odkrmilo“ už několik generací.

CENOVÁ DOSTUPNOST

Dítko bude ve stoličce pravděpodobně jen dva až tři roky, takže se běžné rodině středního příjmu nevyplatí investovat do luxusních verzí. V některých obchodních řetězcích se dá obyčejná, jednoduchá židlička pořídit za několik set korun.

BEZPEČNOST

I jídelní židličky musejí být bezpečné. Dítě nesmí klouzat dolů a nesmí být pásy škrceno. Proto je skvělé, když takovouto věc vybíráte právě se svým potomkem a na místě ji vyzkoušíte.

MOBILITA

Rozmyslete si, zda židličku ponecháte jen na doma, nebo s ní budete i cestovat. Snadná údržba a rozložitelnost by dnes už měla být samozřejmostí.

Související články Komentáře