Jednu za maminku, jednu za tatínka... | Elasti-Q

Jednu za maminku, jednu za tatínka...


Facebook

Kojit můžete prakticky kdekoli, jakmile ale přijde doba, kdy budete chtít svého drobečka posadit ke stolu, budete potřebovat malou, ale důležitou pomůcku – jídelní židličku. V obchodech vám nabídnou triliony židliček, které budou zaručeně „moderní“ a také předražené. Samozřejmě, pokud vás ve výloze uchvátí zrovna ta s brokátovým potahem nebo polstrovaným sedátkem, asi vám to nerozmluvíme.

Na druhou stranu, můžeme vám dát pár rad, čeho se při vybírání držet, abyste nakonec nedopadly tak, že nebudete vědět, co drhnout dřív – jestli dítko nebo drahé potahy.

PRAKTIČNOST

Židle by měla být nejenom pěkná, ale také hlavně praktická. Měla by být udělána z pevných a lehce omyvatelných materiálů a udržovat stabilitu. Pamatujte, že i vaše maminky či babičky používaly jednoduchou dřevěnou židličku, která se dala nastavit do dvou poloh, a úplně to stačilo. Mnoho současných maminek si tuto židličku nemohou vynachválit, a to i přesto, že se na ní „odkrmilo“ už několik generací.

CENOVÁ DOSTUPNOST

Dítko bude ve stoličce pravděpodobně jen dva až tři roky, takže se běžné rodině středního příjmu nevyplatí investovat do luxusních verzí. V některých obchodních řetězcích se dá obyčejná, jednoduchá židlička pořídit za několik stovek.

BEZPEČNOST

I jídelní židličky musejí být bezpečné. Dítě nesmí klouzat dolů a nesmí být pásy škrceno. Proto je skvělé, když takovouto věc vybíráte právě se svým potomkem a na místě ji vyzkoušíte.

MOBILITA

Rozmyslete si, zdali židličku ponecháte jen na doma, nebo s ní budete i cestovat. Snadná údržba a rozložitelnost by dnes už měla být samozřejmostí.

-          Pamatujete si na dřevěné jídelní židličky? Máte je ještě doma nebo už jste dávno přesedlala na moderní kousky? Podělte se o své zkušenosti s ostatními na našem facebooku.

 

 

Související články Komentáře