Kdo si hraje, nezlobí:-) | Elasti-Q

Kdo si hraje, nezlobí:-)


Facebook

Co oči nevidí...

Asi nejdůležitějším, ale zatím nejzamlženějším smyslem u miminek je zrak. Proto, pokud se rozhodnete pořídit hračku už pro toto období, volte kontrastní barvy, nebojte se ani černé nebo bílé. Určitě můžete zkusit pořídit nad postýlku závěsné hračky, které se zároveň pohybují.

Uši jsou na tom lépe

Sluch je u novorozených miminek lépe vyvinutý, než zrak. Proto vsaďte na hračky, které vydávají příjemný zvuk. Střežte se ale různých pisklavých či vysokofrekvenčních zvuků. To by děťátku určitě dobře neudělalo. Nejlepším a nejpříjemnějším vjemem je pro novorozence hlas maminky a hudba, kterou poslouchala. Tyto zvuky zná a jsou pro něj symbolem bezpečí.

Protože se i sluch stále vyvíjí, vsaďte na krátké a jednoduché melodie. Populární hudba u několikatýdenního miminka nejspíš nebude mít úspěch.

Co to držím?

Hračky pro novorozence musejí být bez hran, škodlivých nátěrů a třísek. Jemná kůže na prstech se zatím učí rozlišovat, co je hebké nebo drsné. Úspěch může mít dětská knížka vyrobená z různých materiálů. Počítejte ale s tím, že ji bude chtít dítko ochutnat, takže vybírejte ty bez chlupatin nebo suchých zipů.

 Jaké hračky jste vybíraly pro miminka Vy? Osvědčila se Vám některá nebo máte tip na hračku, která by dítěti neměla vůbec přijít do ruky? Podělte se s ostátními o své zkušenosti na našem facebookovém profilu Elasti-Q: Těhotenství - jsem pyšná na své bříško.

Související články Komentáře