Když se děti doma nudí | Elasti-Q

Když se děti doma nudí


Facebook

Znáte to – venku mrholí, je chladno a sychravo, všude kolem vás mokro a bláto. Z oken na to všechno koukají vaše smutné ratolesti, které už teď ví, že nemůžou ven a doma se budou nudit. Vám, jako rodičům, to samozřejmě dávají patřičně najevo. Pokud nemůžete nikam vyjet na výlet, do kina apod., ponorka se doma ještě více prohlubuje.


Přesně pro tyto případy jsme pro vás připravili pár aktivit, jež děti zabaví a vám zachrání křehké nervy. Nemusíte mít strach, nejedná se o žádná náročná klání, při kterých zboříte půlku domácnosti.

Neposedná pastelka

Uvažte pastelku na jeden konec provázku tak, aby mířila kolmo k zemi. Druhý konec poté uvažte dítku zezadu na poutko u kalhot. Sežeňte si plastovou lahev a z poloviny ji naplňte vodou, aby se nedala lehce shodit. Lahev postavte na zem, mezi rozkročená chodila dítěte a provázek zkraťte tak, aby pastelka visela nad ústí lahve aspoň pět centimetrů. Úkolem od teď je, dostat pastelku jenom pohyby boků do lahve.

Nakresli mi příběh

Pokud nemáte čas hlídat malého caparta, jestli si u hry zrovna nerozbíjí hlavu nebo neničí nábytek, dejte mu za úkol namalovat svůj nejoblíbenější příběh. Může jej z jedné strany papíru namalovat a z druhé jej popsat slovy. Váš úkol pak bude jej uhodnout.

Na co myslím?

Tuto hru známe snad všichni. V hlavě si představíte určitou věc, zvíře nebo člověka a poté odpovídáte na otázky ANO nebo NE. Po sekvenci identifikujících otázek a odpovědí by mělo dítko uhodnout, na co že to myslíte. Role si pak můžete prohodit.

Kulička a tubička

Tato hra se hodí pro všechny příležitosti – když se dítko nudí nebo když je třeba nemocné. Potřebujete jen kulatou tubu od léků. Na horním okraji provrtáte otvor, jímž provléknete šňůrku s kuličkou na konci. Dítko pak dostane za úkol vhodit kuličku do krabičky.       

Co se změnilo?

V rámci této hry si vystačíte s jedním pokojem, nejlépe tím dětským. Dáte dětem 1 minutu na to, aby si zapamatovaly přesné pořadí všech předmětů, a pak je vyženete za dveře. Pozměníte drobnost, nebo něco schováte. Děti pak hádají, co se v pokojíčku změnilo.

Balicí papír

Minimálně dvěma dětem přidělíte papír, na který mají po dobu 5 minut nakreslit co nejvíce různých věcí. Po uplynutí doby obrázky spočítáte a vyhrává ten, kdo jich nakreslil nejvíce.

Související články Komentáře