Kočárek kupujete pro dítko i pro sebe | Elasti-Q

Kočárek kupujete pro dítko i pro sebe


Facebook

Ne snad proto, abyste jej mohli vytáhnout, až vám bude přes 70 a vesele na něm drandit po městě, ale protože je důležité, aby se vám s ním dobře jezdilo, aby nebyl příliš těžký, nemotorný či neskladný.

Nejprve si ujasněte, kam všude budete s kočárkem vyjíždět – bude to jen do města? Na výlety do přírody? Až budete mít jasno, vyberte si typ – hluboký, kombinovaný, golfový, pro dvojčata… Pak si stanovte cenu, za kterou jste ochotni kočárek koupit. Může se pohybovat od 3 tisíc až po desítky tisíc. Že je to příliš složité? Tak to zkusíme jinak.

Pro novorozence a miminka do 9 měsíců jsou vhodné HLUBOKÉ kočárky. SPORTOVNÍ kočárky se používají pro děti od 6 měsíců a, jak už název napovídá, dá se s nimi vyrazit i mimo asfaltové a dlaždičkové povrchy. Pro všechny věkové kategorie je vhodný KOMBINOVANÝ kočárek, jenž ale právě pro svou multifunkčnost není možná úplně ideální. Samostatnou skupinou jsou kočárky GOLFOVÉ. Ty můžete používat již od narození, třeba jako podvozek pod autosedačku, až do 4 let.

Jak vybírat kočárek?

„Když něčemu nerozumíš – zeptej se!“. Tuto větu jsme slýchávali celé dětství a je to jedna z nejcennějších rad, jaké nám mohli rodiče dát. Proto, pokud se rozhodnete koupit kočárek a stojíte v prodejně o stovce různorodých kusů, neváhejte se prodavače zeptat a nechat si vybraný kus předvést.

KOLEČKA

Víte-li už nyní, že se vaše cesty s kočárkem budou ubírat nejčastěji po upraveném povrchu, tedy po chodnících nebo asfaltu, pak vám výborně poslouží malá a úzká kolečka, která bývají i otočná. Pokud tuto funkci mají, je dobré se zeptat na takzvanou aretaci, tedy zajištění proti otáčení. Ve městě bývá většina úseků rovná a vy byste mohla se splašenými kolečky občas zápasit.

Máte-li v plánu vyrážet častěji do přírody, na horské túry nebo bydlíte na samotě, určitě se poohlédněte po kočárku se silnějšími a většími koly. Lépe se s nimi projíždí závěje a také lesní a luční porosty. Tyto kočárky mívají také lepší odpružení.

HMOTNOST

Uvědomte si, že několik týdnů po porodu můžete být unavenější, rozbolavěnější a jakákoli fyzická námaha pro vás bude pravděpodobně nesnesitelná. Už proto byste si měla pořídit kočárek, který je lehký a dá se s ním snadno manipulovat.

KONSTRUKCE A POTAH

Při nákupu kočárku se vyplatí praktičnost, tedy, jak a jestli vůbec se dají potahy sundat a vyprat, jak se dá kočárek rozložit a na jakou velikost nebo zda se dá polohovat.

Příjemným bonusem bývají u kočárků tašky na rukojeť, slunečníky a síťka, která je vhodná zejména při vedrech.

 

 

Související články Komentáře