Nevíte, co na strie zabírá? Poradíme vám | Elasti-Q

Nevíte, co na strie zabírá? Poradíme vám


Facebook

 Strie většinou vyvolá nějaká náhlá tělesná proměna. Nejčastěji se objevují strie v těhotenství, kdy probíhají v těle nepříjemné hormonální změny doprovázené rychlým nárůstem váhy. Ženská pokožka, přesněji elastická vlákna pod povrchem kůže, se v tomto období musí rychle natáhnout, ale spodní část kůže se náhlé změně nedokáže přizpůsobit a popraská. Strie se však mohou objevit už v pubertě, ale často vznikají strie po porodu, kvůli obezitě nebo genetické predispozici či v období klimakteria.

 

Strie poznáte na první pohled

Trhlinky vzniklé tlakem rozpínání kůže mají zpočátku růžovou až červenofialovou barvu a časem postupně zblednou. Postižená místa však díky nim ztrácí skoro zcela svou elasticitu. Pajizévky se mohou udělat téměř kdekoli na těle. Nejčastěji se na hýždích, břiše a stehnech, ale mnohdy se vyskytují strie na prsou nebo bocích.

 

Jak se zbavit strií?

Je dobré si uvědomit, že pokud se jednou objevily, nikdy se jich zcela nezbavíte. Úplné odstranění strií není možné, ale nepříjemnou situaci můžete alespoň výrazně vylepšit. Pokud chcete vědět, jak na strie, nejlepší radou je vyvarovat se váhovým skokům, dodržovat správnou životosprávu, vyhýbat se stresu a pokožku dostatečně vyživovat vhodnými olejíčky, krémy či gely.

 

Pokud chcete v těhotenství účinně předejít jejich vzniku, vsaďte při výběru krému na kvalitní a osvědčené prostředky určené pouze a jedině pro nastávající maminky. Krémy na strie v těhotenství mají specializované složení, které bylo vyvinuto přímo na míru a pro potřeby namáhané pokožky v období těhotenství.

 

Značka Elasti-Q® poskytuje už řadu let maminkám komplexní péči, která se zaměřuje na prevenci vzniku strií a současně redukuje strie již vzniklé.

 

Krém na strie Elasti-Q® Original s unikátní kombinací účinných látek (kyselina hyaluronová, D-panthenol, elastin, vitamin E) je nově obohacen o látky pupečník a kozinec. Snadno se vstřebává, jemně voní a nezanechává pocit mastnoty.

Tělový krém Elasti-Q® Exclusive pro těhotné a kojící ženy, ale i pro ženy po porodu, napomáhá odstranit strie již vzniklé. Obsahuje o 300 % více elastinu, o 60 % více kyseliny hyaluronové a o 25 % více kozince než Elasti-Q® Original. Chrání kůži, hydratuje a udržuje pružnost pokožky. Pupečník regeneruje, zklidňuje a vyhlazuje kůži a kozinec zase zvyšuje pevnost pokožky.

Olej na strie Elasti-Q® Exclusive tělový olej obsahuje kombinaci 5 účinných olejů (ze semene granátového jablka, pupalky dvouleté, světlice barvířské, vinné révy a olivový olej) a vitamin E. Olej chrání kůži před striemi, hydratuje, vyživuje pokožku a eliminuje nepříjemné svědění.

 

Pečujte o svou pokožku a natřete to striím s úsměvem!

Související články Komentáře