Prožijte těhotenství v klidu | Elasti-Q

Prožijte těhotenství v klidu


Facebook

Čekáte vaše první miminko, a i když máte ze všeho velkou radost, ve skrytu duše máte i obavy, jak vše zvládnete? Žádný strach, těhotenství není nemoc a jde ho zvládnout v klidu. Následujte naše rady.

1. Choďte do poradny

Návštěva gynekologa by u vás odteď měla být na denním pořádku. Nyní vám váš ženský lékař vystaví těhotenský průkaz a pravidelně si vás bude zvát do poradny pro těhotné. Gynekolog vám také vysvětlí, které testy musíte podstoupit a kdy je na ně nejvhodnější čas. Na pozdějších návštěvách se také dohodnete, v jaké porodnici byste mohla rodit.

2. Odpočívejte

Projít těhotenstvím bez jakýchkoli komplikací se v poslední době poštěstí jen málokteré ženě. A i když je vám momentálně dobře, každým dnem se může situace změnit, jelikož s sebou přinese větší fyzické a psychické nároky. To nejlepší, co pro sebe tedy můžete udělat, bude maximální odpočinek. To co dělat nemusíte, buďto nedělejte nebo předelegujte na ostatní.

3. Jeďte na dovolenou

Uívejte si posledních chvil, kdy jste s partnerem sami, a vyrazte spolu někam na dovolenou či výlet. S dítětem už takovou jedinečnou šanci mít nebudete. Využijte volný čas k tomu, abyste s mužem co nejvíce komunikovala a hlavně i se důvěrně sbližovala. Sex v těhotenství totiž bývá v těhotenství prospěšný.

4. Žijte přítomností

Všechno má svůj čas a není důvod dělat všechny věci spjaté s miminkem hned na začátku. Soustřeďte se především na sebe a na to, co právě prožíváte. Právě tohle je pro miminko důležité. Zapomínat byste však neměla ani na svého partnera. I pro něj je to období velkých změn – zvládejte jej proto spolu!


Související články Komentáře