Průvodce nakupování výbavičky pro miminko - Kosmetika pro ty nejmenší | Elasti-Q

Průvodce nakupování výbavičky pro miminko - Kosmetika pro ty nejmenší


Facebook

Pryč jsou doby, kdy stačilo dítě třikrát ponořit ve vědru vody, otřít prvním suchým hadříkem, který je po ruce, zabalit a jít. V moderní době, kdy jsou drogerie plné různé kosmetiky určené pro péči o novorozence, se jen málokterá máma ubrání nějakému tomu olejíčku nebo pudru. Jak si ale vybrat, když na vás útočí reklamní letáky, televizní spoty, bannery a další vymyšlenosti marketingových strategií? Co je to nejdůležitější a co vašemu děťátku ulehčí v prvních týdnech střet s novým prostředím?

Méně znamená více

V prvních šesti týdnech byste se měla, pokud to jen jde, vyvarovat kosmetických přípravků. Kůže miminek je totiž přecitlivělá a není chráněná kožním filmem tak, jako ta dospělácká. Pokud ale vidíte, že je kůže miminka po koupeli velmi vysušená, můžete po poradě s pediatrem zkusit třeba olejové koupele.

Během prvních týdnů byste tedy neměly používat nic než vodu, maximálně kapku například slunečnicového nebo olivového oleje.

Jeden po druhém

Jakmile vám dítko odroste, můžete vyzkoušet rozmanitější kosmetické přípravky. Bude ale nejlepší, když je zkusíte jeden po druhém, abyste, v případě alergické reakce, rychle našly viníka.

Co na vlásky?

Existuje nějaký šampon pro novorozence? Dost pravděpodobně ano, ale s největší pravděpodobností jej vůbec nepoužijete. Jemné pokožce hlavy byste tak spíše ublížily. I zde bude zpočátku nejúčinnější jemná hubka, voda a kapka oleje z lékárny.

Související články Komentáře