Průvodce nakupování výbavičky pro miminko - Koupání:-) | Elasti-Q

Průvodce nakupování výbavičky pro miminko - Koupání:-)


Facebook

Úplně nejjednodušší je půjčit si kyblík i vaničku a vyzkoušet, co vám více padne do ruky. Každopádně, mytí v kyblíku chce o něco více cviku, než ve vaničce, ani tak jej ale není třeba zatracovat. Jak oboje funguje a na co se připravit?

Není kyblík jako kyblík

Jedná se o nádobu, která se vzdáleně podobá kyblíku, jak ho známe z domácností. Dítě v něm není napresováno, jak by se mohlo zdát, ale plave, resp. se vznáší. Někdy panují mezi maminkami pochybnosti, zdali je to pro dítě vůbec zdravé, a jak se v tom dá vůbec umýt od nožiček až po hlavičku. Maminky, které tuto nádobu používají, ale říkají, že umývání není problém a dítě v kyblíčku navíc nesedí, ale je jištěno za bradu a týl, a vznáší se ve vodě. Praktickým kladem této možnosti je také snadná manipulace.

Stále jste si neudělala představu, jak taková koupel v kyblíčku probíhá? Mrkněte na internet nebo na youtube.com, kde je podobných videí víc než dost.

Vanička – evergreen domácností

Pokud se rozhodnete pro vaničku, je dobré do ní pro začátek umístit podložku, která udrží dítko nad vodou a vám uvolní ruce pro operaci s názvem „koupel“. Bez podložky to také jde, ale počítejte s tím, že budete muset jednou rukou stále podepírat zádíčka dítěte a manipulace s ním se tak stíží. Pokud vám vrtá hlavou, proč novorozené dítko nemůžete opláchnout v klasické vaně, odpověď je snadná – vanička funguje jako prevence přenosu infekcí. Vy sami se s ní dokážete vypořádat, pro děťátko je to ale velká komplikace.

  • Jakou koupací nádobu jste zvolily pro své dítko vy? Chcete nějak poradit budoucím maminkám? Máte doma kyblík a jste spokojené nebo nedáte na vaničku dopustit? Podělte se o své zkušenosti na našem facebooku

 

Související články Komentáře