Průvodce nakupování výbavičky pro miminko - Pro klidný spánek | Elasti-Q

Průvodce nakupování výbavičky pro miminko - Pro klidný spánek


Facebook

Koše a kolébky

Někteří rodiče volí pro první týdny a měsíce života miminka spíše menší postýlky v podobě košů nebo malých kolébek. Koše jsou dobrou variantou, neboť je dítě stále ještě zvyklé na malý prostor, v němž předtím prožilo skoro celý rok. Pro svou velikost ale bývají velmi krátkodobou záležitostí, protože z nich dítko brzy vyroste, proto se raději poohlédněte po bazarech či se poptejte u kamarádek, jestli by vám jej nemohly půjčit. Jakmile začne dítko jevit zájem o okolí a z koše spíše vypadává, je na čase zakoupit postýlku.

Co se týče kolébek, musejí rodiče odolat pokušení dítě houpat kdykoli zapláče. Zvyklo by si a až by odrostlo, nastaly by ty pravé problémy s usínáním bez oblíbeného houpání.

Stabilita a materiál

Pro malé dítě je stabilita postýlky alfou i omegou a věřte, že postýlku bude zkoumat a prověřovat její pevnost už v prvních měsících. Proto je třeba, aby byla bez ostrých hran, z pevného dřeva, z něhož nebudou vyčnívat třísky a neměla zdraví škodlivý nátěr, například s obsahem olova, polychrolovaných bifenylů atp. Přijdete-li do obchodu, měly by mít postýlky u sebe certifikát, že při povrchových úpravách nebyly použity žádné závadné látky.

Mobilní zábrana by měla sloužit hlavně tak, aby byla co nejméně poruchová a zároveň, aby s ní dítě nedokázalo manipulovat.

Matrace

Matraci vybírejte podle postýlky, obvykle se její rozměry pohybují mezi 120 x 60 cm nebo 140 x 70 cm. Měla by být pružná, prodyšná a zároveň pevná, aby dala dostatečnou oporu mladým zádíčkům. Nejlevnější molitany nebývají tou nejlepší volbou, zkuste koupit spíše sendvičové matrace skládající se z různých vrstev.

Co do postýlky?

Barvy v postýlce volte podle svého citu nebo také interiéru. Hravými barvami rozhodně nic nepokazíte a navíc tím upoutáte dětskou pozornost. Myslete ale také na to, že relaxační barvy, jako modrá nebo zelená, zase děťátko uklidňují a usnadňují mu usínání.

Určitě jste slyšeli o monitoru dechu. Jedná se o podložku, která díky citlivým čidlům snímá dechovou činnost miminka. Volí jej zejména prvorodiče, jež nechtějí nechat nic náhodě a chtějí se účinně chránit před syndromem náhlého úmrtí novorozence.

Na polštářek v prvních měsících raději zapomeňte, dítko by v něm mohlo udusit. Zvolte raději jen peřinku nebo zavinovačku.

Nad postýlku můžete zavěsit pohyblivý kolotoč nebo oblíbenou hračku. Oblíbená jsou také vtipná stínítka na lampičku nebo dětské hodiny.

  • Podle čeho jste vybírali postýlku pro miminko Vy? Máte nějakou radu pro budoucí maminky, jak se vyvarovat nekvalitních postýlek? Napište nám svůj názor na náš facebook.

 

Související články Komentáře