Šátek, babyvak, krosna nebo nosítko? | Elasti-Q

Šátek, babyvak, krosna nebo nosítko?


Facebook

Děti milují nošení na rukou, některé dokonce usedavě pláčou hned, jak je dáte do kočárku nebo do postýlky. Nemůžete ale svého drobka přece stále jen nosit. I maminka potřebuje zvládat každodenní úkony, jako je vaření, uklízení, nákupy, obstarání sourozence atp. Pro tyto případy jsou tady různá nosítka, která si maminky mohou upevnit na tělo a mít tak miminko neustále u sebe.
Už jste se rozmyslela, které si vyberete? Pokud jste si ještě ani neprošla současnou nabídku všech nosítek, nabízíme vám jejich krátký přehled.

ŠÁTEK

U šátků si lze vybrat ze dvou variant – pevné šátky a elastické šátky. Prodávají se ve velikostech 4 – 5 metrů. Délku vybírejte podle své konfekční velikosti, to znamená, že ty ženy, které si jinak kupují oblečení do velikosti 38, upotřebí menší šátek, než ty s číslem 40.

Šátky můžete začít používat už od narození miminka, chce to jen vypilovat ten správný úvaz. Děťátko by v něm mělo být uložené jako v bříšku, stočené a s podepřenou hlavičkou. Pro začátečnice jsou vhodné elastické šátky, které jsou snazší na uvázání. Miminka takto lze nosit nejen na bříšku, ale také na boku nebo dokonce na zádech. Rozložený šátek lze navíc využít i jako podložku pod miminko při přebalování.

BABYVAK

Jedná se o velmi jednoduchý podélný vak, který je vhodný zejména pro menší miminka. Jeho nevýhodou je to, že si jej můžete uvázat přes jedno nebo druhé rameno. Pokud nebudete střídat strany, mohou se objevit bolesti zad z jednostranného zatížení.

KROSNA

Od batohových krosen se tato moc neliší. Místo batohu je zde ale miminko, které klidně spočívá v pevné konstrukci. Rodiče by si ale měli dát pozor na to, aby vybrali lehký model s vypolstrovanými popruhy. Jinak by se brzy mohla ozvat záda a otlaky.

NOSÍTKO

Ergonomické nosítko je určeno pro 5 měsíční děti, které už jsou schopny držet vzpřímeně hlavičku. Miminko v nich sedí obkročmo, čímž se nenamáhají kyčle. Látka pod zadečkem je dostatečně široká, aby podepírala celý zadeček i stehýnka. I zde by měla být podložka pod hlavičku, kdyby dítko náhodou usnulo. Nosítka jsou pohodlná také pro rodiče, protože jsou více polstrovaná a pevnou konstrukcí tlačí jen minimálně.

 

  • V čem jste nosily dítko Vy? Máte zkušenost s babyvaky nebo šátky? Můžete doporučit mladým maminkám některé z nosítek? O své názory a zkušenosti se můžete podělit na našem facebooku

 

Související články Komentáře