Spánek a pohodlí vašeho miminka | Elasti-Q

Spánek a pohodlí vašeho miminka


Facebook

Koše a kolébky

Někteří rodiče volí pro první týdny a měsíce života miminka spíše menší postýlky v podobě košů nebo malých kolébek. Koše jsou dobrou variantou, neboť je dítě stále ještě zvyklé na malý prostor, v němž předtím prožilo skoro celý rok. Pro svou velikost ale bývají velmi krátkodobou záležitostí, protože z nich dítko brzy vyroste, proto se raději poohlédněte po bazarech či se poptejte u kamarádek, jestli by vám jej nemohly půjčit. Jakmile začne dítko jevit zájem o okolí a z koše spíše vypadává, je na čase zakoupit postýlku.

Zaměřte se na stabilitu a materiál

Pro malé dítě je stabilita postýlky alfou i omegou a věřte, že postýlku bude zkoumat a prověřovat její pevnost už v prvních měsících. Proto je třeba, aby byla bez ostrých hran, z pevného dřeva, z něhož nebudou vyčnívat třísky, a neměla zdraví škodlivý nátěr, například s obsahem olova, polychlorovaných bifenylů atp. Přijdete-li do obchodu, měly by mít postýlky u sebe certifikát, že při povrchových úpravách nebyly použity žádné závadné látky.

Mobilní zábrana by měla sloužit hlavně tak, aby byla co nejméně poruchová a zároveň, aby s ní dítě nedokázalo manipulovat.

Výběr vhodné matrace nesmíte podcenit

Matraci vybírejte podle postýlky, obvykle se její rozměry pohybují mezi 120 x 60 cm nebo 140 x 70 cm. Měla by být pružná, prodyšná a zároveň pevná, aby dala dostatečnou oporu pro malá záda miminka. Pozor na levné molitany. Nejlevnější molitany nebývají tou nejlepší volbou, zkuste koupit spíše sendvičové matrace skládající se z různých vrstev.

Co do postýlky?

Barvy v postýlce volte podle svého citu nebo také interiéru. Hravými barvami rozhodně nic nepokazíte a navíc tím upoutáte dětskou pozornost. Myslete ale také na to, že relaxační barvy, jako modrá nebo zelená, zase děťátko uklidňují a usnadňují mu usínání.Na polštářek v prvních měsících raději zapomeňte, dítko by se v něm mohlo udusit. Zvolte raději jen peřinku nebo zavinovačku. Nad postýlku můžete zavěsit pohyblivý kolotoč nebo oblíbenou hračku. Oblíbená jsou také vtipná stínítka na lampičku nebo dětské hodiny.

Související články Komentáře