Zajistěte si klidnou noc i s vaším andílkem! | Elasti-Q

Zajistěte si klidnou noc i s vaším andílkem!


Facebook

Rozlišujte den a noc

Novorozenec nemá žádný pojem o čase. Je potřeba ho seznámit s režimem, který se bude striktně dodržovat. Je nutné ukázat, že ve dne se chodí hrát si ven, ale v noci je čas určen pro spánek. Proto v nočních hodinách nepovolujte miminku žádné legrácky, krmte pouze při tlumeném světle a bez povídání.

Chce to systém a rituál

Z každodenního ukládání si vytvořte rutinní řád, který budete každý den opakovat. Koupání, krmení, mazlení, pusa na dobrou noc... Uvidíte, že se miminko za pár týdnů bude už při koupeli zklidňovat a připravovat se na spánek.

Jistota je základ

Naučte své dítě, že v případě potřeby jste vždy nablízku. Při ukládání do postýlky vždy opakujete stejnou větu, například: „Dobrou noc a krásné sny." I podle této věty vaše dítě pozná, že nastává čas spánku, zároveň bude vědět, že až se probudí, budete zase u něj.

Ctěte a respektujte jeho režim

Některé děti jsou od narození noční sovy, jiné zase ranní ptáčata. Nejhorší je, když se máma sova, setká s ranním ptáčetem. Mějte vždy na paměti, že je zbytečné dítě předělávat. Ukládat potomka do postele má smysl pouze v okamžiku, když je skutečně unavený a na spánek připravený.

Střídejte stráže

Zatímco jeden z partnerů uspává či uklidňuje miminko, druhý tento akt nemusí sledovat ve stejné místnosti. Může využít volného času a ve vedlejším pokoji může z plna hrdla čerpat nové síly. Kromě přívalu nové energie získá i pocit, že na výchovu vašeho uzlíčku není sám, a že váš partner či partnerka je opravdu člověk do nepohody.

Související články Komentáře