V tomto období, které je náročné především pro naši psychiku, je velice důležité pečovat o svou imunitu. K tomu, abyste vaši imunitu podpořili, stačí někdy jen málo. Zařadit do jídelníčku potraviny, jež ji posílí. Tady jsou!

Velký vliv na imunitní systém má správné stravování. Základem všeho je pestrý jídelníček plný ovoce a zeleniny, čerstvého masa a obilovin. Existují však i potraviny, jež jsou na posílení imunity opravdoví experti. Zařaďte je do rodinného jídelníčku.

Červené papriky

Červené papriky jsou vydatným zdrojem vitaminu C, dokonce i lepší než samotné citrusy. Navíc se dají skvěle zařadit do běžného jídelníčku. Vychutnejte si je v salátu či jen tak samotné například s humusem.

Bílý jogurt

Správné fungování imunitního systému jde ruku v ruce se zažíváním. Střevní mikroflóru zlepšují probiotika, která zároveň vrací tělo zpět do rovnováhy po jeho oslabení. Probiotika najdete například v bílých jogurtech či jiných zakysaných mléčných výrobcích. A protože děti neochucené jogurty moc nemusí, přidejte jim do něj borůvky, jež jsou výborným zdrojem antioxidantů a vitaminu C.

Zázvor

Ne nadarmo se říká, že právě zázvor je zázrak přírody pro naše zdraví. Kořen zázvoru v sobě totiž ukrývá celou řadu vitaminu, esenciálních olejů a minerálních látek. Ty nejenže pomáhají posilovat imunitu, ale také přispívá k rychlejšímu zotavení v době nachlazení. Udělat si ze zázvoru můžete například čaj, limonádu nebo ho naložit do medu. Dejte si však pozor, aby denní dávka nepřesáhla 4 g.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je nejen výtečná v kuchyni, ale je také vhodná pro lidský organizmus. Obsahuje totiž řadu vitaminů, minerálů a stopových prvků. Nejcennější z ní jsou však látky zvané beta-glukany a selen, který mimo jiné podporuje obranyschopnost lidského organizmu. Je však jasné, že hlívu nebudete do svého jídelníčku zařazovat dennodenně, proto je vhodné vyzkoušet i doplňky stravy obsahující pomletou suchou tkáň z této houby. V lékárně naleznete i přípravky určené i speciálně pro děti, které mají příjemnou ovocnou chuť, kterou děti jistě ocení.