Rostoucí těhotenské bříško je jedno z nejdůležitějších bodů těhotenství. Právě podle něj poznáte, že je žena v jiném stavu a také žena si díky němu bude připadat více těhotná. „Kdy na mně bude těhotenství vidět?“ je proto jedna z prvních otázek, které ženě proletí hlavou.

Vysněné těhotenství

Studie potvrdily, že u žen, které si těhotenství dlouhodobě přály, je bříško vidět dříve a více. Důvodem nejsou rychlejší fyziologické změny, ale pouze ženské podvědomí. Díky němu ženy vystrkují bříško více před sebe a chtějí ho světu vystavit na odiv.

Opravdové bříško

Vysněné bříško může okolí vidět již opravdu brzy, to opravdové ale až s jistotou v 5. měsíci. Nejvýznamnější roli v tomto případě hraje postava před těhotenstvím. U oblejších žen se bříško může na docela dlouho „schovat“ do již existujících tukových zásob. Štíhlé ženy to na sobě možná poznají dříve. U vícerodiček lze bříško vidět mnohem dříve, a to vlivem povolenější břišní stěny a děložních vazů.

Chraňte svoje bříško

Ať máte bříško velké nebo malinké, nosíte v něm svůj největší životní poklad. I proto si mnoho žen své bříško instinktivně hladí. Tento kontakt je však zcela lehce vysvětlitelný. Jedná se o touhu po kontaktu a zároveň ochranitelský reflex. Nejčastěji si totiž těhotné ženy hladí bříško, když jsou ve stresu nebo mají z něčeho obavy. Všimnout si toho můžete například na poradnách pro těhotné, kde si každá žena bude na své bříško intuitivně šahat. Podle odborníků je hlazení bříška skvělá věc a lidé by těhotné ženy neměli v tomto odsuzovat.